
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 21 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Temperature Coefficient | -1200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 400 V |
| RoHS | Compliant |
| Military Standard | Not |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 41
Distributors
pcbx
Unit Price$1.08871
Ext.Price$1.08871
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.08871 | $1.08871 |
| 10 | $0.71829 | $7.18290 |
| 25 | $0.61794 | $15.44850 |
| 50 | $0.55499 | $27.74950 |
| 100 | $0.50136 | $50.13600 |
| 300 | $0.45113 | $135.33900 |
| 500 | $0.40593 | $202.96500 |
| 1000 | $0.37470 | $374.70000 |
| 3000 | $0.34581 | $1037.43000 |
| 5000 | $0.31915 | $1595.75000 |
